I. Nejde mi prehrať žiadne video, čo mám robiť?

 • Ak sa vám v rámčeku videoprehrávača zobrazí táto hláška:

  Je to zapríčinené jedným z týchto problémov:

  1. nemáte nainštalovaný v prehliadači prehrávač Adobe Flash Player

  2. v prehliadači máte nainštalovanú starú verziu prehrávača Adobe Flash Player

  3. máte v prehliadači vypnutú funkciu Javascript

  4. video sa snažíte prezerať cez mobilné zariadenie

  odstránenie týchto problémov:

  1. Ak používate Firefox, Safari, Opera:

   krok ff 1. Prehrávač Adobe Flash Player je voľne šíriteľná aplikáciá, ktorá umožňuje prehrávať videozáznam cez Internet. Je ju potrebné nainštalovať do každého prehliadača, v ktorom si chcete videá pozerať. Nemusíte sa obávať, že pri inštalácii tejto aplikácie "chytíte vírus". Aplikáciu si sťahujete priamo od výnálezcu (výrobcu) tohto softvéru, takže alikácia nemôže byť zmanipulovaná treťou osobou. Najnovšiu verziu tohto prehrávača si môžte stiahnuť z tadiaľto: http://get.adobe.com/flashplayer/

   krok ff 2. Ľavým tlačítkom myši kliknite na tlačítko "Agree and install now".

   Zobrazí sa vám nasledovné (alebo podobné) okienko:

   krok ff 3. Ak sa vám ukáže okrem "Áno" (Yes) aj "Spustiť" (Run) kliknite na "Spustiť", ak nie kliknite na "Áno".

   Ak ste klikli na "Spustiť", preskočte tento krok. Ak ste klikli na "Áno" prehliadač stiahne Adobe Flash Player a otvorí vám takéto okienko (alebo podobné):

   krok ff 4. Kliknite na "Otvoriť" alebo "Open". Následne sa vám otvorí toto okno:

   krok ff 5. Nechajte si toto okno otvorené a teraz nasleduje veľmi dôležitý krok: musíte zavrieť všetky okná prehliadača, ktoré máte dole na lište otvorené, tj. kompletne zavireť prehliadač Firefox, Opera alebo Safari. Nesmie zostať otvorené ani okno, ktoré je vyobrazené na druhom obrázku smerom nahor od tohto textu. Ak ste všetky okná zatvorili, kliknite v okienku na "Try Again".

   Hotovo! Otvorte si prehliadač a skúste teraz prehrať video!

   Ak používate Internet Explorer:

   krok ie 1. Prečítajte si krok ff 1. a postupujte podľa neho.

   krok ie 2. Otvorí sa vám nasledovné okno:

   Kliknite na fajku pri text "Free Google Toolbar (optional)" aby nezostala zafajknutá. Ak ju necháte zafajknutú nainštaluje sa vám aj aplikácia Google Toolbar (neodporúčame). Ľavým tlačítkom myši kliknite na tlačítko "Agree and install now". Otvorí sa vám nové okno s bledo-žltým prúžkom na vrchu:

   krok ie 3. Ľavým tlačidlom myši kliknite na bledo-žltý prúžok, zobrazí sa vám pouka s výberom "Install ActiveX Control" alebo niečo podobné ako "Nainštalovať ovládací provk AcitveX". Na túto položku kliknite. Následne sa vám zobrazí toto alebo podobné okno:

   krok ie 4. Kliknite na tlačidlo "Install" (inštalovať).

   Hotovo! Skúste teraz prehrať video!

  2. Postupujte presne ako pri bode a).

  3. V nastaveniach prehliadača musíte túto funkciu povoliť.

  4. Momentálne prehrávanie videí na mobilných zariadeniach nefunguje.

 • II. Ako môžem nahrať video na stránku?

 • Nahrávať videá môžu len registrovaní užívateľia. Ak nie ste zaregistrovaný a chcete sa zaregistrovať, pozrite odpoveď na otázku "Ako sa zaregistrovať?". Ak chcete nahrať video, musíťe sa najprv prihlásiť vaším prihlasovacím menom a heslom (kliknite na odkaz vpravo hore "prihlásiť sa"). Potom kliknite na odkaz "pridať video", ktorý sa taktiež nachádza vpravo hore. Po kliknutí sa vám zobrazí s nahrávacím formulárom. Formulár obsahuje nasledovné polia: súbor, názov videa, kategória, opis videa, kľúčové slová.
  1. súbor - kliknite na tlačítko na konci riadku "vyhľadať" alebo "browse", zobrazí sa vám okno prehliadača s vašimi lokálnymi diskami, v ktorom musíte nájsť video, ktoré chcete na stránku pridať
  2. názov videa - zadajte výstižný názov (titulku videa)
  3. kategória - kliknite na pole "vyberte" a vyberte kategóriu, do ktorej sa video najlepšie hodí
  4. opis videa - opíšte situáciu na videu minimálne jednou dlhšou vetou, čím viac napíšete, tým je to lepšie (ľudia sa radi dozvedia niečo nové)
  5. kľúčové slová - opíšte video minimálne dvomi súvisiacimi podstatnými menami, výrazmi, alebo synonimami (príklad: chcete pridať video s mačkami, ideálne kľúčové slová potom budú: mačka, kocúr, cica, cicka, mačička, mačičky)
  Ak ste všetko dobre zadali, kliknite na tlačítko "nahrať video". Ak ste niečo zadali zle, zobrazí sa vám výstražné okienko. Opravte tú položku, ktorá nevyhovuje.
  Zobrazí sa vám
 • III. Na čo sú kľúčové slová (tagy)?

 • Hlavná funkcia kľúčových slov (tagov) spočíva v tom, aby vaše video užívatelia našli aj pomocou jednoduchých podstatných mien. Staršie videá užívatelia hľadajú pomocou vyhľadávacieho okienka umiestneného hore na stránke. Väčšinou si zapamätajú pointu, predmety, situáciu alebo veci, ktoré sú na videu zachytené a pomocou týchto slov videá hľadajú.
 • Taktiež môžete použiť súvisiace (relevantné) kľúčové slová, ktoré s daným videom súvisia. Toto je zároveň druhou hlavnou funkciou tagov. Tagy sú využívané systémom na určovanie súvisiacich videí, ktoré sú potom zobrazené v stĺpci napravo od prehrávaného videa. Kvalitnými kľúčovými slovami môžete docieliť väčšiu sledovanosť vašich videí.
 • IV. Dajú sa videá sťahovať?

 • Videá sa z portálu nedajú sťahovať. Dôvodom, prečo nie je možné videá sťahovať je ochrana autorských práv vlastníkov videí.