Najväčší hot dog na svete

O najväčšom komerčne dostupnom hot dogu na svete nemožno hovoriť ako o rýchlej desiate. So svojou trojkilogramovou váhou totiž vydá za približne 45 normálnych hot dogov. A pokiaľ by ho väčšina jedákov stihla zjesť, tak by sa pokazil.
Hot dogy sa tradične jedia len pomocou rúk, ale na Big Hot Dog (Veľký hot dog) je potrebný príbor. S dĺžkou 40 centimetrov a šírkou 10 centimetrov je totiž pre ľudské ústa príliš veľký.
Rekordný pochúťku uviedol na trh 31ročný Američan Dan Abba, ktorý sa v oblasti hot dogov snažil preraziť už skôr. Vždy mu vadilo, že sa hot dogy po odložení odkotúľali, skúšal preto vynájsť hranatý hot dog. Náklady na výrobu ale boli príliš vysoké.
Neskôr prišiel s nápadom na najväčší hot dog na svete. Kontaktoval výrobňu párkov vo svojom domovskom Chicagu a upravil ich 100 rokov starý recept na hot dogy tak, aby vyhovoval jeho potrebám. Výrobou obrích párkov potom poveril malú pekáreň v blízkosti továrne.
Big Hot Dog nie je jednorazovou záležitosťou, Abba má zabezpečenú pravidelnú výrobu a svoj ​​produkt distribuuje po celých Spojených štátoch. Teraz sa navyše môže chváliť zápisom v Guinnessovej knihe rekordov.

upic

Dátum: 1.10.12 17:03

Autor: jasa

Dĺžka: 1:24