LADISLAV NAGY - neuznaný gól | 10.5.2018

Ladislav Nagy: „Mohli sme vyhrať aj výraznejším výsledkom. V prvej tretine sme mali veľa šancí, no nepremenili sme ich. Nepadá nám to tam, aj brankári sú vynikajúci. Musíme sa viac tlačiť do bránky. Trochu sme si to skomplikovali, 50 minút sme hrali solídne, potom nás zatlačili. Rátajú sa však tri body a ideme sa pripraviť na favoritov. Presilovky? Treba to trénovať, my to až tak netrénujeme a je to veľmi zlé, niekedy katastrofa. V druhej tretine nám to raz vyšlo a mali sme dosť šancí. Veľa sa už natrénovať nedá, uvidíme. Pri mojom neuznanom góle som nevedel, že ´Jurky´ tam trochu zbehol. Nevadí, hlavné sú tri body. Máme to vyrovnané, ja som ´Jurkymu´ zobral puk, keď to chcel predtým dávať do prázdnej bránky.“

MS v hokeji 2018 | Kodaň (Royal Arena)

A-skupina | hralo sa od 16.15

Slovensko – Francúzsko 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly:
05 37 – 1:0 D. Bondra (D. Buc, P. Svitana)
22 03 – 2:0 D. Buc (P. Svitana, Ch. Jaroš)
33 39 – 2:1 V. Claireaux (J. Perret, J. Janil)
59 51 – 3:1 M. Čajkovský (D. Buc) – gól v oslabení do prázdnej bránky

Vylúčenia:
11 47 Francúzsko – 2 min. (veľa hráčov na ľade)
15 28 A. Manavian – 2+2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
24 20 M. Haščák – 2 min. (nedovolené bránenie)
35 28 T. Da Costa – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)
59 28 T. Marcinko – 2 min. (hra so zdvihnutou hokejkou)

strely na bránu: 27-14, vylúčenia: 2:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodcovia: R. Gofman (Rus.), A. Jeřábek (ČR) – R. Jensen (Dán.), J. Kilian (Nór), 5855 divákov

Zostavy:
Slovensko: Čiliak – Čajkovský, Sekera, Graňák, Marek Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, A. Jánošík, Grman – Jurčo, Krištof, L. Nagy – M. Bakoš, Hovorka, Marcel Haščák – D. Bondra, Buc, Svitana – A. Kudrna, T. Marcinko, Cingeľ
Francúzsko: Hardy – Manavian, Auvitu, Chakiachvili, Hecquefeuille, Raux, Janil, Thiry – D. Fleury, S. Da Costa, Rech – Guttig, S. Treille, T. Da Costa – Claireaux, Douay, Texier – Leclerc, Ritz, Lamperier – Perret