Možný nástupca Junckera Timmermans. Viac info v popise

Viac info tu v popise: Nástupkyňou Junckera by mala byť Merkelovej predlžená ruka Ursula von der Leyenová, už by sa to len malo odhlasovať v EU parlamente. Údajne by mala mať o niečo viac kritický postoj k migrácii ako Juncker a je za Spojené štáty Európske. Pôvodne mal byť šéf EK Timmermans, ktorý sa mi zdá byť vhodnejším kandidátom.
Babiš údajne nepodporil Timmermansa z dôvodu, že mu kritizoval jeho korupciu s eurofondami, Orbán ho nepodporil z dôvodu, že mu kritizoval jeho autokratický spôsob vládnutia a Kaczinsky ho nepodporil z dôvodu, že mu kritizoval jeho klerofašistický režim, ktorý úplne zakázal interupcie.
České média urobili s Timmermansom rozhovor. Fantastické aké dobré vedomosti o našej histórii má o rokoch 1989 a 1968, tiež má ďaleko kritickejšie názory na neregulovanú migráciu ako Juncker. Viac krát navštívil ČR.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rozho...

Média titulok:
Pyrrhovo vítězství Visegrádu, píše tisk k výběru von der Leyenové https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/e...

" Logika slovenskej reprezentácie, ktorá zablokovala Timmermansa i za tú cenu, že tým napríklad potopí šance Maroša Šefčoviča stať sa šéfom európskej diplomacie, je záhadou. " https://nazory.pravda.sk/komentare-a-glo...

zobraziť viac ↓