Poľovníci vs ochranári - Príklad trestného činu pytliaka poľovní

---REUPLOAD s pridanými informáciami---

https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/...
https://myorava.sme.sk/c/7248684/polovni...
https://www.noviny.sk/krimi/97368-z-polo...
... a kopec dalších prípadov...

Kým poľovníctvo nebolo (aspoň trochu) regulované zákonom, poľovníci si mysleli (a žiaľ aj stále myslia), že musia (???) strieľať čokoľvek štvornohé. Toto nie je prvý krát, čo poľovník svojvoľve zastrelil špeciálne vycvičeného psa, ktorý bol užitočnejší ako vačsina typických poľovníkov (tých 75%, čo ich zaujímajú len trofeje). Poľovníci - ruku na srdce - koľko vách chodí na brigády, stavanie krmelcov, alebo čokoľvek užitočné??

V tomto prípade sa poľovník dopustil vážneho zločinu týrania zvierata, poškodzovania cudzej veci a porušenia zákona o poľovníctve a o zbraniach a strelive, nakoľko ak nerozozná vlka od psa, treba slepcovi okamžite odobrať zbroják a zbrane pre zdravotnú nespôsobilosť (a možno aj psychickú). Nabudúce si pomýli dieťa v červenej bunde s líškou?? Z pochopiteľných dôvodov to zodpovedné osoby ututlali a darebák zostal nepotrestaný. Zmena zákona prišla až s novelou v roku 2018 !! Aj to len kozmetická, lebo poľovníci strieľajú psov naďalej..

Pokiaľ poľovník nie je schopný rozoznať, či je pes hrozba alebo nie, tak nielen že nemá čo byť držiteľom zbrojného preukazu, ale asi ani občianskeho. Ostatní držitelia ostatných skupín A,B,C,E v tom majú jasno..
Takže aj toto je dôvod prečo sa poľovníci s majoritou obyvateľstva nemajú v láske. A to vrátane športových strelcov, ktorí sa za takéto hlúpe a arogantné konanie poľovníkov hanbia.

POUČENIE pre majiteľov cvičených psov: uviažte vášho psa na reťaz, ideálne čo najkratšiu. Kedže drvivá väčšina slovenských lesov sú polovné revíry, často proti vôli majiteľov pozemkov (áno, toto je legálne možné), nemáte istotu že vám vášho špeciálne vycvičeného psa obrovskej hodnoty a spoločenskej užitočnosti nejaky "trigger happy" blbec v zelenom neodstrelí.

Všetka česť tým zopár poctivým a rozumným poľovníkom..

upic

Dátum: 12.8.20 12:04

Autor: djw

Dĺžka: 2:00

zobraziť viac ↓