Prečo je požiar v národnom parku České Švajčiarsko? Stanovisko experta

Prečo je požiar v národnom parku České Švajčiarsko. Stanovisko experta
Národní park České Švýcarsko horí! Keď sa pozriete na tie fotky, lykožrútove sucháre, mŕtvy les, dôvod je jasný. Bezzásah najviac poškodzuje prírodu!! Odborníci lesníci už dlhé roky upozorňujú na nebezpečenstvo požiarov v mŕtvych/bezzásahových lesoch! Kedy konečne začneme počúvať odborníkov? Pevne verím, že Božie mlyny melú pomaly ale isto a že raz polícia pozatvára ľudí ako Ján Budaj, Juraj Smatana, Michal Wiezik, Erik Baláž a podobní, ktorí lobujú za bezzásah a takto poškodzujú prírodu a lesy.

Jeden z najvýznamnejších odborníkov na prírode blízke hospodárenie v lesoch Ing. Robert Gombárik vysvetľuje prečo horí národný park České Švajčiarsko a iné národné parky v Česku a na Slovensku. Pán Gombárik má bohatú kariéru, je predsedom oblastnej lesníckej komory Bratislava a tiež je vyhotoviteľom plánov starostlivosti o lesy čo je veľmi zložitá odborná činnosť. Ochrana prírody je jeden veľký Augiášov chliev. Zverejňujeme niekoľko jeho statusov.

Včera som uverejnil príspevok o mladých lesných spoločenstvách v okolí Čertovice a v nich bola názorná ukážka starostlivosti o lesy prostredníctvom krízového manažmentu, kde boli uplatnené storočiami overené postupy v starostlivosti o lesy.
Situácia v NP České Švajčiarsko tak isto ukazuje skutočnosť ako by sme mali k správe prírodných zdrojov pristupovať a to s rešpektom, zodpovednosťou a bez ideologických predsudkov.
Klimatická kríza bude riziko lesných požiarov zvyšovať a preto je nutné reagovať v správe prírodných zdrojov konkrétnymi opatreniami a nie bezzásahom a vyhlasovaním nových chránených území.
Slovensko je pokryté už dnes 63 percentami plochy slovenska chránenými územiami.
Zákazy sa hromadia aj tam kde nič chránené nie je ba dokonca v budúcich chránených územiach.
Priestor pre život a prácu sa vytesňuje a prírodne zdroje začínajú strácať na svojom pôvabe, funkcii a hodnote.
Kým lesníci storočia hľadali správnu cestu k starostlivosti o lesy a prírodne prostredie a z generácie na generáciu zabezpečovali nepretržite zelené lesy, súčasná zelena politika a osobnosti ochrany prírody s ňou spojené, za 2,5 roka vládnutia zničili myslenie a pohľad na lesníkov, z ktorých spravili dezolátov pre minimálne dve generácie mladých ľudí, vyvolali paniku a strach z obhospodarovania lesov a začali plošné ničenie lesov a prírody.
Požiare v NP v Čechách a v Slovenskom raji sú začiatkom.
Pod Čertovicou sa venujeme výchove mladých lesov a naďalej zápasíme s obmedzeniami ochrany prírody ,ktoré sem môžu podobné katastrofy priniesť.
Prehodnotí verejnosť svoj postoj? Alebo bude stále nosiť ružové okuliare osobností ochrany prírody.
Uvidíme.
Slovensko čelí na európskom súdnom dvore za aktívne obhospodarovanie prírodných zdrojov rôznym žalobám a pokutám z dielne mimovládnych organizácií a ochrany prírody.
Tu názorne vidieť ako ideológia osobností ochrany prírody a ich bezzásah s nič robením zničil najkrajšie kúty Slovenska a ničí ďalej tieto hodnoty nielen u nás ale aj v zahraničí
Slovensko je úžasná krajina, ktorá platí za nič nerobenie a nečinnosťou ničí celú krajinu a par ľudí z toho profituje.
Bezzásah a nič nerobenie sú fantasticky nastroj na spravu tejto krajiny.
Poučme sa konečne!

Bezzásah, nič nerobenie, platby v miliónoch eur za nič nerobenie, vyhlasovanie chránených území, tvorba projektov, priame platby a podobné fantastické nástroje z dielne ochrany prírody a mimovládnych organizácii nadchlo niekoľko generácii mladých ľudí nielen na Slovensku ale aj za jeho hranicami.
V Českej republike horí najkrajší národný park.
Dym z neho vidieť už aj v Prahe.
Je to zaujímavý pohľad na život....


Plochy v národných parkoch a chránených územia ponechané v bezzásahovom režime pokryte množstvom suchého dreva sa zmietajú v plameňoch.
Odborná verejnosť už niekoľko rokov upozorňovala na nebezpečenstvá, ktoré môžu vzniknúť no bola označená za dezolátov.
Zničená príroda nepredvídateľnými prejavmi prírodného prostredia mohla byť obnovená v krátkej dobe revitalizáciou tak ako sa to stali na Čertovici.
Namiesto toho bezzásahom s následnými požiarmi sa predlžuje stav zničenej prírody a nepriaznivé pôsobenia na mimoprodukčné funkcie, ktoré majú zvyšovať kvalitu života ľudí.
Oveľa väčšie plochy zničených lesov však obnovili dehonestovaní štátni lesníci, ktorí sú neustále pranierovaní za činnosti v lesoch a verejnosť je slepá a podporuje naďalej tretí sektor .
Ránom z Čertovice Vám chcem ukázať význam aktívneho prístupu ku správe prírodných zdrojov aby ste si mohli porovnať a prehodnotiť postoj k zdravej ľudskej činnosti v prírode a porovnať ho s nečinnosťou v prírode a za nič nerobenie branie finančných podpôr.
Zdravé zelene lesy sú nadčasovou ideológiou lesníkov a v porovnaní s plameňoch sa zmietajúcich chránených území predstavujú najvyšší stupeň v hodnotovom rebríčku zdravo uvažujúceho človeka.
V galérii nájdete symbol Slovenska.
Dobre si ho prezrite a zamyslite sa.
Vystihuje bohatosť nášho Slovenska, umu ľudí a krásu,ktorú vedia vytvoriť svojou prácou.
Tento symbol je našou identitou a ukazuje cestu ako sa o naše územie starali predchádzajúce generácie a veľmi túžili aby sme v tejto ceste pokračovali.
Štátni a ostatní lesníci už ukázali cestu aká je pre nás prospešná a nadčasovo predbehli svojou aktívnou činnosťou ideológiu nič nerobenia prezentovanú zelenou politikou tretieho sektora a ministerstva životného prostredia.
Je na nás či sa budeme uberať cestou vytvárania hodnôt prospešných pre našu spoločnosť alebo všetko pochováme v plameňoch zelenej politiky reprezentovanej osobnosťami ochrany prírody.Neviem ako vy ale ja sa asi zbláznim: všetky lesy pod Čertovicou sú zelene a nie suché.

https://www.facebook.com/robert.gombarik...
https://www.facebook.com/robert.gombarik...
https://www.facebook.com/robert.gombarik...
https://www.facebook.com/robert.gombarik...

upic

Dátum: 28.7.22 12:51

Autor: ondrej29

Dĺžka: 5:09

zobraziť viac ↓