Grand Theft Auto VI Trailer

Po dlhých 10-tich rokoch od vydania predchádzajúceho piateho dielu sme sa konečne dočkali traileru na dlho očakávané GTA VI odohrávajúce sa vo Vice City, inšpirovaným mestom Miami s plánovaným vydaním na rok 2025.

Grand Theft Auto 6 by mala byť podľa správy od Bloombergu o dvoch bankových lupičoch inšpirovaných príbehom Bonnie a Clydea. Hlavní protagonisti by mohli byť Lucia a Jason, pričom Lucia by mohla byť prvou ženskou postavou, ktorú hráči ovládajú v 3D ére GTA.

Na vývoji hry Grand Theft Auto 6 pracuje Rockstar North, čo je štúdio zodpovedné za každú hlavnú hru série GTA od jej debutu v roku 1997. V auguste tohto roku začala oficiálna spolupráca medzi Rockstarom a tímom Cfx.re, ktorý stojí za najväčšími roleplay servermi v GTA 5. Nie je jasné, či sa tento tím bude podieľať na podobnom obsahu aj pre GTA 6.

Dvaja z kľúčových vývojárov série Grand Theft Auto odišli z Rockstaru po GTA 5. Bol to spoluzakladateľ a hlavný scenárista Dan Houser a bývalý prezident Rockstar North, Leslie Benzies. Houser pracoval na väčšine hier série GTA od Grand Theft Auto 2 po Grand Theft Auto 5, zatiaľ čo Benzies bol producentom série od Grand Theft Auto III.

Viceprezident pre scenáre v Rockstare, Mike Unsworth, tiež opustil spoločnosť, avšak jeho práca na GTA 6 mohla byť dokončená vzhľadom na čas jeho odchodu v auguste 2023.

Grand Theft Auto 6 pravdepodobne vyjde pre PS5 a Xbox Series X|S. Verzia pre PC sa očakáva, ale nie je isté, či bude dostupná hneď pri štarte, nakoľko posledné dve hry od Rockstaru – GTA 5 a Red Dead 2 – boli pre PC uvedené aspoň rok po vydaniach na konzolách. Verzie pre Switch, PS4 a Xbox One sa zdajú nepravdepodobné, ale oficiálne platformy zatiaľ nie sú potvrdené.

upic

Dátum: 5.12.23 8:47

Autor: kremesh

Dĺžka: 1:30

zobraziť viac ↓