Jazdenie na žralokovi veľrybom je perzskom zálive celkom populárne

Achmed natočil Aliho, ako jazdí na žralokovi veľrybom. Je to veľmi nezodpovedné a má to negatívny vplyv na imunitu ryby, nakoľko dotyk človeka naruší ochrannú vrstvu slizu žraloka, čo je potom vstupnou bránou pre rôzne infekcie.

V Katare sa nachádza jedno z najväčších zoskupení žralokov veľrybích na planéte. Oblasť, kde sa tieto žraloky vyskytujú, bola doteraz uzavretá pre verejnosť, takže ich videlo len veľmi málo ľudí. Každý rok od apríla do septembra sa stovky žralokov veľrybích zhromažďujú v vodách pozdĺž severovýchodného pobrežia Kataru. Tieto úžasné tvory sú najväčšími rybami v oceáne, no zároveň patria medzi najmierumilovnejšie a majestátnejšie tvory, ktoré nájdete pod vodou.

Dôvodom, prečo táto oblasť priťahuje toľko žralokov veľrybích, je jej jedinečný ekosystém. Priemerná teplota morskej vody v Perzskom zálive sa počas letných mesiacov pohybuje medzi 32 až 34 stupňami, no voda okolo miesta, kde sa dajú pozorovať žraloky veľrybie, má len 27 stupňov. Táto teplota je ideálna pre rozmnožovanie rýb a je to práve hojnosť ikier, ktorá tam žraloky priťahuje. Ikry sú v tom období ich hlavnou zložkou potravy.

upic

Dátum: 11.12.23 14:25

Autor: moriak

Dĺžka: 0:51

zobraziť viac ↓