Tarzan sa vracia vo forme Disney muzikálu

Tarzan je späť! Nová inscenácia Disneyho muzikálu sa začína v Stuttgarte, kde mala premiéru pred desiatimi rokmi. Landesschau Baden-Württemberg bol na skúškach a ukazuje exkluzívne pohľady do zákulisia. Sprevádzali sme 10 detských hercov Tarzana na ich ceste od skúšok až po veľkolepé akrobatické lietajúce medzihry v živom predstavení.

00:00 Tarzanova premiéra v Stuttgarte
Po 10 rokoch herci a herečky muzikálu Tarzan opäť očaria muzikálové javisko v Stuttgarte.

01:30 Prípravy sú v plnom prúde
Spolu s detským trénerom Thomasom nacvičuje 10 detských hercov, ktorí hrajú mladého muzikálového hrdinu Tarzana, všetko od hereckých a speváckych výkonov až po tanečné kreácie. Na predstavenie sa herci učia aj lietať z výšky 15 metrov. Zatiaľ čo deti nacvičujú, v plnom prúde sú aj technické prípravy v zákulisí.

04:45 Ako sa muzikál zmenil v porovnaní s rokom 2013?
Režisér Jeff Lee hovorí o vývoji a zmenách v muzikáli v porovnaní s predchádzajúcou verziou z roku 2013. Zmeny okrem iného priniesli nové výzvy v scénografii.

06:10 Lietanie sa treba naučiť
Mladí umelci sa prvýkrát učia lietať na skutočnom veľkom hudobnom pódiu. Lietanie vo výške 15 metrov je totiž niečo, čo sa treba naučiť. Deti tiež poctivo trénujú, aby herecké výkony a technika nakoniec čarovne splynuli. Súčasťou nácvikov je aj líčenie, maľovanie na telo a tarzanovské kostýmy.

11:53 Je čas vyjsť na javisko
Po dlhých skúškach a kastingoch konečne prichádza čas na premiéru: deti sa pridajú k dospelým umelcom na javisku pred publikom, kde sa prvýkrát predstavia naživo. Veľká, vzrušujúca úloha. Bude mať trému?

upic

Dátum: 23.2.24 11:25

Autor: miloslav8

Dĺžka: 14:50

Krajina: Nemecko 🇩🇪

Kategória: Zábavné

Tagy:

zobraziť viac ↓