Fico: Progresívnym voličom sa v demokracii žije veľmi ťažko

Progresívny volič má z výhry súpera tak veľkú úzkosť, že sa musí hodiť na lexaurín. Dokonca mu to je odporúčané aby sa z toho nezbláznil. V skutočnosti ide o efekt veľmi sofistikovanej formy manipulácie prebiehajúcej na mediálnej úrovni, ktorej žiaľ podľahol. Je to tak dokonalá manipulácia, že tento volič si to vôbec neuvedomuje a dokonca si myslí, že my opačného názoru sme tí zlí a že my sme ohlúpení - a o tom to je. Keď však sledujeme a porovnáme správanie voličov obidvoch strán a strany samotné, tak keď nejaký volič použil hrubšie slová alebo vyhrážky zástupcovi progresívcov (či už prezidentka alebo jej podobným) tak bol tento človek ihneď stíhaný ako v Severnej Kórei. Keď ešte horšie vyhrážky používa celý progresívny kabinet a ulica na predstaviteľov a voličov národných politikov, nikto na nich neženie políciu ale nechávame ich vyjadriť svoj názor a prejaviť sa - o tom je demokracia aby každý mohol vyjadriť svoj názor. Žiaľ progresívny volič tento rozdiel ani vnímať nemôže, lebo má zablokovaný zdravý rozum a demokracia je podľa neho len vtedy, keď vyhrá tá skupina o ktorej ho masmédiá pomocou manipulatívnych technik presvedčili, že je správna.

Paradox je taký, že ľudia so schopnosťou ľahšie memorovať (v školách úspešnejší kvôli lepším známkam) ľahšie podliehajú manipulácii, lebo centrá ich krátkodobej pamäte sú ľahšie prístupné na vonkajšie stimuly. Môžeme to pozorovať na mladých ľuďoch, na hercoch či na lekároch. Nejde však hneď o ľudí inteligentnejších, lebo známky v školách a úspešné ukončenie vysokej školy a presťahovanie sa za lepšou prácou do Bratislavy nie sú zárukou inteligencie, iba využívajú centralizáciu na uľahčenie života, lebo život mimo mesta by ťažko zvládali a za tvrdšiu prácu by vinili všetkých, len nie seba. Skutočnosť je skôr taká, že títo mladí ľudia sú praxou a reálnym životom roky pozadu oproti absolventom bežných stredoškolských oborov, ktorí sa do reálneho pracovného života zaradili hneď ako to bolo možné.

Progresívci sa výborne vytriedili do skupiny ľahko manipulatívnych ľudí a bolo tomu tak aj za Covidu alebo dokonca za Hitlera. Táto časť ľudí podľahla propagande a pod rôznymi vymyslenými hrozbami spôsobili vojny po celej Európe. Bolo by tomu tak aj dnes, ale vďaka demokracii a rýchlej informovanosti si s nimi vieme ľahko poradiť a zverejňovaním ich vlastného správania ich vieme rýchlo konfrontovať. Nebezpeční sú však v tom, že akonáhle by sa dostali k moci, tak by zas a znova začali rýchlo vypínať weby ktoré by boli protikladom ich názorov, stíhali by ľudí ktorí by ohrozovali ich názor a pod hrozbou prepustenia alebo ukončenia spolupráce by linčovali svojich pracovníkov alebo zákazníkov - až tak nebezpeční ste pre demokraciu milí progresívci, lebo stačila chvíľka vášho vládnutia za čias čapútovej úradníckej vlády a matovičovej šaškárne a boli sme svedkami skutočných totalitných praktík.

zobraziť viac ↓