DURIAN ľudia buď milujú, alebo ho nenávidia

Na videu môžete vidieť extrakciu dužiny z exotického ovocia zvaného durian. Durian je tropické ovocie známe svojou výraznou vôňou a bohatou chuťou. Je považovaný za „kráľa ovocia“ v mnohých častiach juhovýchodnej Ázie, kde je obľúbený pre svoje unikátne vlastnosti. Durian pochádza z juhovýchodnej Ázie a najčastejšie sa vyskytuje v krajinách ako Malajzia, Indonézia, Thajsko, Filipíny a Vietnam. Rastie na veľkých stromoch rodu Durio, ktoré dosahujú výšku až 50 metrov.

Z durianu sa konzumuje predovšetkým jeho dužina, ktorá má krémovú textúru a bohatú, sladko-horkú chuť. Dužina môže byť biela, žltá alebo červená, v závislosti od druhu. Durian sa často konzumuje čerstvý, ale tiež sa používa v rôznych sladkých a slaných pokrmoch. Pridáva sa do zmrzliny, koláčov, pudingov a dokonca aj do niektorých tradičných jedál ako je napríklad lepkavá ryža s durianom.

Durian je známy svojou intenzívnou vôňou, ktorá je pre niektorých ľudí nepríjemná. Vôňa je taká silná, že v niektorých verejných priestoroch a dopravných prostriedkoch je jeho konzumácia zakázaná. Durian je zakázaný v mnohých hoteloch, na letiskách a v prostriedkoch verejnej dopravy v krajinách ako Singapur, Thajsko a Malajzia. Napriek jeho kontroverznej vôni je v mnohých častiach sveta vyhľadávanou delikatesou a súčasťou kultúrneho dedičstva.

upic

Dátum: 30.6.24 19:13

Autor: majklnajt

Dĺžka: 0:59

zobraziť viac ↓