Rusko má problém. Voči Európe sa vymedzuje, ako ochranca tradičných kresťanských hodnôt a Európu straší pred jej zánikom kvôli jej imigračnej politike, no podľa rôznych prognóz v roku 2030 podiel moslimov v Rusku dosiahne 30% a do roku 2050 ich bude viac ako 50%. Islam je druhé najrozšírenejšie náboženstvo v Rusku, ktoré vyznáva 15 až 20 miliónov ľudí. Mohlo by sa Rusko v budúcnosti stať moslimskou krajinou?
Čisto štatisticky sa to o 30 rokov môže stať.
Čo to znamená? Akú úlohu zohráva islam v súčasnom politickom a spoločenskom živote? Moslimovia žijú takmer vo všetkých regiónoch federácie. Ruskí stúpenci islamu sa v zásade skladajú z troch skupín: Tatárov a Baškirov v regióne Volga a Ural a moslimov zo severného Kaukazu. Od 90. rokov sa kontakty medzi predstaviteľmi tohto náboženstva znásobili a čoraz viac sa v mešitách kázne prednášajú v ruštine. Stavajú sa nové mešity pre desaťtisíce veriacich.
Ruská vojna proti Ukrajine a snaha ju obsadiť je jedným z jej cieľov na zmenu islamizácie Rusa a zabezpečiť tak vyšší podiel na kresťanskej a bielej časti obyvateľstva.
https://blog.sme.sk/macuha/spolocnost/st...

Tradičné ruské hodnoty zdieľane na uliciAutor: angerfistt1 295 videní

Ruské dámy diskutujú na verejnosti tradičnéAutor: angerfistt806 videní

Rus pomáha svojej žene na schodiskuAutor: angerfistt1 236 videní

Petrohrad, okno do EurópyAutor: bobrik9626 039 videní

Tradičná ruská rodina so všetkým čo k tomuAutor: angerfistt992 videní

Ruské tradičné násilné hodnotyAutor: angerfistt212 videní

Ruská výuka sebaobrany v 7. trideAutor: angerfistt1 243 videní

Predavačka kvetov dostala nečakanú odmenuAutor: angerfistt645 videní

Veľká ruská kultúra a tradičné hodnoty #06Autor: angerfistt1 747 videní

Krásny PetrohradAutor: bbkraj464 videní

Tradičné ruské rodinné hodnotyAutor: angerfistt348 videní

Zdieľanie ruských tradičných hodnôtAutor: angerfistt835 videní

Ruské mamičky zdieľajú svoje tradičnéAutor: angerfistt1 041 videní