Bulharskí fanúšikovia na zápase L.Mezdra - CSKA Sofia

SOFIA - Desať zatknutých futbalových fanúšikov bulharského klubu CSKA Sofia, ktorí vnikli na hraciu plochu počas víkendového ligového zápasu proti Lokomotivu Mezdra, bude stáť v piatok pred súdom. Približne stovka rozzúrených priaznivcov vtrhla v polovici druhého polčasu na ihrisko a napadla hráčov i trénera Ioana Andoneho, keď sa domáci ujali v 66. minúte vedenia 1:0. Všetko vyprovokoval strelec gólu Turek Ismail Isa, ktorý v minulosti hrával práve za sofijský klub. Po svojom presnom zásahu provokatívne zdravil fanúšikov hostí a tým takýto impulz bohato stačil. Následne sa začala "demolácia" štadiónu a prišlo aj k napádaniu hráčov a členov realizačných tímov. Hlavný arbiter bol nútený stretnutie predčasne ukončiť. Videozáznam zo spomenutého incidentu pomohol polícii idendifikovať 17 "útočníkov", z ktorých 10 zadržali. Bulharská futbalová únia už prisúdila Lokomotivu víťazstvo 3:0, pričom oba klubu dostali finančné pokuty a majú uzavreté domáce ihriská.