Najdlhší zápas v historii tenisu.

John Isner - Nicolas Mahut 6:4, 3:6, 6:7, 7:6, 70:68 11 hodín a 5 minút

Američan John Isner s Nicolasom Mahutom prekonali svojím zápasom vo Wimbledone viacero tenisových rekordov. Ich zápas prvého kola sa preniesol do troch dní a celkovo trval 11 hodín a 5 minút. Isner aj Mahut prekonali obaja magickú stovku. Američan zaservoval 112 es a jeho súper 103. Okrem toho prekonali jasným spôsobom najdlhší zápas v histórii, ktorý trval 6 hodín a 33 minút. Len piaty set medzi Isnerom a Mahutom trval 8 hodín a 11 minút. Celkovo trval zápas 11 hodín a 5 minút.

Obaja hráči taktiež posunuli historický počet gemov v jednom zápase. Doteraz sa najviac odohralo 124 gemov, nový rekord sa zastavil na neuveriteľnom čísle 183.

Odivuhodné je najmä to, že obaja si dokázali počas dĺžky piateho setu udržiavať podanie, Isner prekonal Mahuta až za stavu 69:68, keď dokázal prelomiť súperove podanie a využiť šiesty mečbal.
"Trochu som unavený," reagoval so smiechom v rozhovore na kurte Isner.

"Takýto zápas hráte raz za život, publikum bolo neskutočné, ľudia boli fantastickí. Nicolas je bojovník, zaslúži si obrovský obdiv ako dokázal vzdorovať a želám mu všetko najlepšie," skonštatoval Američan. "Posledné tri dni boli skvelé, nevedel som si toto ani vo sne predstaviť, chcel som vyhrať, ale John to uhral, treba mu pogratulovať," doplnil ho jeho súper.

Na konci zápasu prebehla menšia ceremónia, keď londýnski organizátori vyzdvihli za veľkého potlesku nadšených divákov oboch tenistov.