Božia ruka Suáreza

OHANNESBURG - Uruguajský futbalový útočník Luis Suárez vyhlásil, že jeho "volejbalový" zákrok, ktorým v nadstavenom čase predĺženia piatkového štvrťfinále MS 2010 proti Ghane (4:2 po strelách z 11 m) zabránil lopte v ceste do siete, bola najnovšou verziou "Božej ruky". Dvadsaťtriročný zakončovateľ Ajaxu Amsterdam dostal od portugalského rozhodcu Olegaria Bequerencu červenú kartu, a keďže Suárez zabránil Ghane nedovoleným spôsobom skórovať, arbiter nariadil aj pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil tradičný exekútor Asamoah Gyan, jeho pokus však v 123. minúte iba opečiatkoval brvno. O semifinalistovi rozhodol napokon až penaltový rozstrel, v ktorom sa šťastena priklonila na stranu Juhoameričanov.