Tragická havária Šoja Tomizawu(19)

MISANO - Nedeľňajšia Veľká cena San Marína v rámci majstrovstiev sveta cestných motocyklov sa skončila veľkou tragédiou. Japonec Šoja Tomizawa (19) mal v pretekoch triedy Moto2 na okruhu v Misane ťažkú haváriu a napokon po prevoze do nemocnice prehral svoj boj o život. Mladý jazdec nezvládol počas 16. kola nedeľňajších pretekov jednu zo zákrut, podkĺzlo sa mu predné koleso, následne spadol, 40 metrov sa šmýkal po trati až na vozovku vedľa trate, kde zostal nehybne ležať. Tesne po páde prepadli cez Tomizawu ďalší dvaja jazdci Alex De Angelis a Brit Scott Redding, ktorí sa mu už nestihli vyhnúť. De Angelis sa zrazil s Tomizawovým motocyklom, ale Redding narazil priamo do Japonca.Zatiaľ čo De Angelis s Reddingom utrpeli len ľahké zranenia, mladého Japonca ihneď previezli z medicínskeho centra na okruhu vrtuľníkom do nemocnice v talianskej Cesene. Tam sa však už z bezvedomia neprebral.Tomizawa vyhral v tejto sezóne majstrovstiev sveta cestných motocyklov triedy Moto2 hneď úvodnú Veľkú cenu Kataru. Zo smrti mladého pretekára boli šokovaní všetci ostatní jazdci.