AMA supekros 2017 Rd1 Anaheim1 - 250 WEST (Rd1 for WEST)

Round (Rd) 1 AMA supercross 2017 Anaheim 1 (California, Angel Stadium) - 250 SX WEST alebo dominancia Shane McElratha a zlé štarty favoritov...

1. pretek prestížneho amerického superkrosu 2016 v Anaheime1 pre triedu 250 SX WEST (prvá, východná časť triedy 250) vyhral Shane McElrath.
Najlepšie odštartoval Shane McElrath, Martin Davalos a Phil Nicoletti. Aaron Plessinger po nevydarenom štarte sa dostával pomaly dopredu a za sebou ho nedokázal udržať ani druhý Martin Davalos a musel sa tak uspokojiť s tretím miestom. McElrath, ktorý urval holeshot mal ale dovtedy vybudovaný náskok, ktorý si udržal a vyhral. Jeremy Martin po zlom štarte bol až na 6. mieste. Nováčik od Monster Energy Kawasaki Austin Forkner neudržal svoju motorku na rolete a poslal to k zemi a nakoniec z toho bolo 8. miesto.

Víťaz - Shane McElrath (2. Aaron Plessinger, 3. Martin Davalos) 4. Oldenburg, 5. Hill
Holeshot - Shane McElrath

Počet víťazstiev:
Shane McElrath - 1 (Anaheim1) (1x RED PLATE = červená tabuľka pre vedúceho jazdca priebežného poradia)