AMA superkros 2017 Rd5 Oakland - 250 WEST (Rd5 for WEST)

Round (Rd) 5 AMA supercross 2017 Oakland (Kalifornia, O.co Coliseum) - 250 SX WEST alebo McElrath prišiel o vedenie...

5. pretek prestížneho amerického superkrosu 2017 v Oaklande pre triedu 250 SX WEST (prvá, východná časť triedy 250) vyhral zase dominantne Justin Hill.
Najlepšie odštartoval teraz pre zmenu Martin Davalos. Za sebou mal Austina Forknera, ktorý to ale nepekne poslal k zemi ihneď po štarte a preteky nedokončil. Za ním bol Aaron Plessinger, ktorý ostal po Forknerovom páde zakliesnený o jeho motocykel. Plessinger musel potom doťahovať, pri čom mal ešte pád a skončil nakoniec na 6. mieste. Za prvého Davalosa sa dostal Justin Hill. Hill ale Davalosa veľmi rýchlo predbehol a začal si vytvárať náskok. Dráma nastala keď prvý Hill padol a dobehol ho druhý Davalos. Hill to ale nakoniec dokázal udržať a vyhral. Tretí Shane McElrath bol zo začiatku atakovaný Jamesom Decotisom, ten ho nakoniec aj obehol, ale McElrath ho potom zobral späť a udržal si tretie miesto už do čela, aj keď Decotis ešte na neho ku koncu útočil. Nepekný pád mal aj Joshua Hansen, ktorý tiež preteky nedokončil.
McElrath tým, že skončil ako tretí prišiel o červenú tabuľku pre priebežne prvého jazdca a do vedenia sa tak dostal Justin Hill, ktorý teraz vedie šampionát o jeden bod pred McElrathom.

Víťaz - Justin Hill (2. Martin Davalos, 3. Shane McElrath)
4. Decotis, 5. Nicoletti
Holeshot - Martin Davalos

Počet víťazstiev:
Shane McElrath - 2 (Anaheim1, San Diego) (4x držal RED PLATE)
Justin Hill - 3 (Anaheim2, Phoenix, Oakland) (1x RED PLATE = červená tabuľka pre vedúceho jazdca priebežného poradia)