Hľadali ste nás na FB? Náš nový dočasný fanpage tu:

Incident v nákupnom centre. Pracovník SBS firmy verzus zákazník

Incident v nákupnom centre. Pracovník SBS firmy verzus zákazník BRATISLAVA / Byť či nebyť SBSkárom? Máte nebezpečné povolanie, ľudia striehnu na každé vaše pochybenie, ale nie ste verejný činiteľ. Kontroverzný prípad sa stal v nákupnom centre. Podľa svedkov konal SBSkár protiprávne. Polícia však tvrdí niečo iné. "Prijali sme oznámenie o zadržaní páchateľa drobnej krádeže pracovníkom SBS v obchodnom centre na Pribinovej ulici v Bratislave. Oznámenie hliadka PZ preverila a jeho hodnovernosť potvrdila," informuje hovorkyňa bratislavskej polície Veronika Slamková.

"5. januára okolo 19:00 hodiny SBSkár kopol muža v modrej bunde - mal rozbité ústa. Vulgárne sa mu vyhrážal fyzickou likvidáciou," hovorí svedok udalosti. Polícia prípad, ktorý sa stal v nákupnom centre zaznamenala, avšak zásah SBSkára vyhodnotila ako adekvátny.

"Vykonaným preverením na mieste nebolo zistené žiadne ďalšie protiprávne konanie. Za spáchaný priestupok voči majetku bola páchateľovi uložená pokuta vo výške 30 eur," dodáva Slamková. "Bohužiaľ, v tomto prípade je veľmi problematické povedať, čo sa v danej situácii stalo, pretože to video nie je úplné. Ťažko predpokladať, čo sa dialo predtým alebo čo predchádzalo samotnému zákroku pracovníka SBS služby," hovorí tréner sebaobrany Dušan Grgač.