Gumbalkan 2019 - posádka 120pi

Ahojte, pozrite si naše roadmovie z tohtoročnej poloorientačnej skororallye do Rumunska s autami do 25 000 kč alebo 1000€ s názvom Gumbalkan. Išlo o druhý ročník tejto skoro súťaže a našu druhú účasť. Tento ročník sa zúčastnil neuveriteľný počet posádok, pre porovnanie, minulý rok cca 75, tohto roku 275 !!!

Ako píšu organizátori:

"Myslete na to, že to není závod. Není to na čas! Není to o tom, kdo dojede první do cíle. Cíl není. První v cíli prohrál. Jde o to najít pěkné místa, poznat a užít si Rumunsko."

Štartovali sme s Daciou Solenza, v Prahe mi odpadol výfuk, takže celú cestu sme šli bez neho :) Ja som štartoval z Prahy, ďalší člen posádky sa pripájal v Brne a v Handlovej. Odtiaľ sme vyrážali do Oradei, kde začala naša 1300 km dlhá Rumunská púť. Koniec bol v slovensko-českej rumunskej oblasti Eibentál. Odtiaľ cez Temešvár a Budapešť do Brna a Prahy. Celková vzdialenosť bola okolo 3500-3800km za 7 dní.

Jediné, čo môžem dodať, Rumunsko je krásna krajina, zahodte predsudky a chodte sa tam pozrieť, kým je ešte lacná a nepreturistovaná. Po celý čas sme sa stretávali s úsmevmi a ochotou domácich. Sú to veľmi milí ľudia, ochotný pomôcť. Na oplátku sme im zbierali odpadky po národných parkoch a správali sa slušne (nerobili bordel).

Snáď sa bude video páčiť.

upic

Dátum: 5.8.19 12:08

Autor: mrjoda

Dĺžka: 14:49