Šéf TANAPu Pavol Majko. Teoreticky mu hrozí 20 ročné väzenie za korupciu, časť 2

Video: Šéf TANAPu Pavol Majko. Teoreticky mu hrozí 20 ročné väzenie za korupciu. Štátna ochrana prírody je prehnitá korupciou. O korupčnej afére Pavla Majku informovalo dosť veľa médii: TA3, STV, Pravda, TASR, Denník N, Webnoviny. Avšak aj medzi novinármi sa nájdu čierne ovce.
Pri tvorbe tohoto videa som použil softvér prevodu textu na reč, pretože asi by mál málokto trpezlivosť čítať tak dlhý článok :)
https://blog.sme.sk/jozefbednar/spolocno...
Článok z videa je tu:
Šéfovi TANAPu Pavlovi Majkovi hrozí teoreticky aj 20 ročné väzenie za veľmi vážnu korupčnú aféru za subvenčný podvod a zneužitie právomoci verejného činiteľa. Najviac informácii sa dozvieme v blogu prednostu okresného úradu Jozefa Bednára. Dôkazná situácia sa zdá byť veľmi silná. Blog má asi 26 strán, preto sa to pokúsim zhrnúť čo najstručnejšie, plus doplním aj svoje poznámky. Bednár vo svojom blogu uvádza dôkazy, že chata Tábor v Tichej doline v piatom stupni ochrany,prezentovaná ako údajná „záchranná stanica“ pre kamzíky nikdy žiadneho kamzíka nezachránila. „Záchranná stanica“ získala dotácie 50000 eur z envirofondu, napriek tomu, že zákon dotáciu pre takýto účel neumožňuje. Za korupciu a zneužitie právomoci verejného činiteľa by mal ísť do basy aj úradník exministra Sólymosa, ktorý dotáciu schválil. Celkovo Majkove súkromné združenie Les získalo z envirofondu až 300000 eur. Navyše Majkove združenie takzvané schránkové združenie, podobne ako existujú aj schránkové firmy, nemá fyzickúadresu.
Tiež chata mala oficiálne slúžiť ako infocentrum pre turistov – jedná sa však o záhadné utajené infocentrum a sú silné dôkazy, že ako infocentrum nikdy neslúžila. Zato Bednár tvrdí, že disponuje dôkazmi ako chata slúžila pre vyvolených pre účel rekreácie, boli tam veselice, pil sa alkohol a jazdili do piateho stupňa ochrany na štvorkolke.
Ako bude vyšetrovať polícia tento prípad? Skončí to tak, že pre vyvolených zákony neplatia a skutok sa nestal? Jedná sa o extrémne tvrdý test orgánov činných v trestnom konaní. Bednár sa netají tým, že má veľmi vážne obavy o svoju bezpečnosť kvôli protikorupčnému aktivizmu, pretože najmocnejšia mafia je práve v oblasti ochrany prírody.
Prečo tak záhadne mlčia ekoteroristi z My sme les? Neide im o ochranu prírody? Sú aj oni súčasťou Majkovej korupčnej schémy?Prečo mlčí ekoteroristická novinárka Janka Kubisová? Neide jej o ochranu prírody? Kto ju platí? Prečo mlčí celá redakcia Petra Bárdyho, ktorá sa špecializuje na ekológiu? Kúpili si Bárdyho mafiánskekorupčné lobistické skupiny v oblasti ochrany prírody? Prečo mlčia ekoaktivisti Michal Wiezik a Erik Baláž? Naozaj im ide o ochranu prírody? Alebo pardon Michal Wiezik nemlčal a síce nepriamo ale Pavla Majku obhajoval. Nuž krásne sa nám vyfarbia niektorí ekoteroristi. Subvenčný podvodník Marián Jasík z občianskeho združenia Prales, ktorý rozkradol nórske fondy si Pavla Majku na Facebook stránke Únie neštátnych lesov dokonca zanietene zastával. Nuž nie je sa čomu čudovať. Kriminálnici sa vzájomne kryjú. Sú v tom spolu. Podotýkam, že na definíciu subvenčného podvodu trestného zákona sa vzťahujú aj nórske fondy ak sa porušia pravidlá. A nadštandardne dobrými vzťahmi s Pavlom Majkom sa netají ani novinárka Soňa Mäkká – aj ona sa do organizovaného zločinu zaplietla aspoň nepriamo.
Ako sa zachoval ku kauze Ján Budaj a jeho ľudia? Zostáva prapodivnou a veľkou záhadou, prečo sa o post šéfa najlukratívnejšieho národného parku TANAPu uchádzal len jeden jediný uchádzač a ním bol Pavol Majko. Môj názor je taký, že ministerstvo už od začiatku výberové konanie manipulovalo a ďalším uchádzačom Budajovi ľudia zablokovali účasť na výberovom konaní pod rôznymi zámienkami. V praxi to znamená, že Budajovi ľudia výberové konanie od začiatku manipulovali. Budaj sa vyhovára, že Majko je len dočasne povereným riaditeľom. Nuž dočasne povereným riaditeľom môže byť aj dva roky do konca volebného obdobia. Budaj tvrdí, že pre podozrenia zahájili vnútorné vyšetrovanie a audit. Nuža vnútorné vyšetrovanie môže trvať aj dva roky. Možno bude ale tlak verejnosti príliš silný a Budaj bude musieť svojho chráneného človeka odvolať aj proti svojej vôli.
Štátna ochrana prírody je totálne prehnitá štátna organizácia plná kriminality. Je to nefungujúca inštitúcia. Štátna ochrana prírody je jednoznačne najviac skorumpovaná štátna inštitúcia, kde sa sústreďuje všetká kriminalita. Toto je len vrchol ľadovca - nie je to jediný kriminálnik.

upic

Dátum: 21.10.22 13:59

Autor: ondrej29

Dĺžka: 5:00

zobraziť viac ↓