AMA superkros 2017 Rd6 Arlington - 250 WEST (Rd6 for WEST)

Round (Rd) 6 AMA supercross 2017 Arlington (Texas, AT&T Stadium) - 250 SX WEST alebo posledný závod pred pauzou určil šampióna...

6. pretek prestížneho amerického superkrosu 2017 v Arlingtone pre triedu 250 SX WEST (prvá, východná časť triedy 250) vyhral zase, ale už nie dominantne a nie svojou zásluhou Justin Hill.
Najlepšie odštartoval Shane McElrath a ujal sa aj vedenia. Za ním sa pustil Justin Hill, Martin Davalos a Austin Forkner. Davalos mal na veľkom trojáku hneď zo začiatku problém, keď ho vnútrom nedoskočil a mal veľké šťastie, že nešiel k zemi. Ale stálo ho to veľa času a prepadol sa až na 18. miesto. Hill chcel zo začiatku hneď zdolať McElratha a vyhrať, ale ten bol rýchlejší a začal mu hneď utekať. McElrath si potom jazdil na prvom mieste v pohode s troj-sekundovým náskokom na Hilla. Naopak Hilla začal atakoval tretí Austin Forkner. Veľmi zlý štart mal Aaron Plessinger ale na roletách doslova lietal a dotiahol to na vynikajúce tretie miesto. 2 minúty pred koncom asi trošku vynechala McElrathova motorka a on asi zo strachu vyšiel mimo trať a začal tak strácať pozície. Niečo neuveriteľné... ale McElrath minútu pred koncom!!! namiesto toho aby skúsil zachrániť ešte nejaké body išiel na pokec do depa k mechanikom a prepadol sa tak na základe jeho veľkého skratu až na 22. miesto, stratil 24 bodov na Hilla, šancu vyhrať titul, teda úplný koniec pre McElratha.
Po zranení sa vrátil Jeremy Martin a po veľmi zlom štarte skončil na 6. mieste pred siedmym Martinom Davalosom.
Hill takýmto spôsobom teda vyhral už 4. závod v poradí za sebou a je na výbornej ceste získať jeho prvý titul.
Forkner skončil druhý, čo je jeho najlepšie kariérne umiestnenie v živote v triede 250SX.

Víťaz - Justin Hill (2. Austin Forkner, 3. Aaron Plessinger)
4. Decotis, 5. Reardon
Holeshot - Shane McElrath

Počet víťazstiev:
Shane McElrath - 2 (Anaheim1, San Diego) (4x držal RED PLATE)
Justin Hill - 4 (Anaheim2, Phoenix, Oakland, Arlington) (2x RED PLATE = červená tabuľka pre vedúceho jazdca priebežného poradia)