Minister financií telepaticky získava rady od Ducha Svätého

Minister ako ho nepoznáte. Pán minister financií Eduard Heger je riadený Duchom Svätým. Je podobný prebudenecký kresťan ako Marek Krajčí. Heger je známy kazateľ vo prebudeneckých náboženských kresťanských spoločenstvách, kde sa pestuje náboženský fanatizmus. Hovorí o svojej filozofii ako treba telepaticky komunikovať s Duchom Svätým a získavať od neho rady. Duch Svätý ale radí Eduardovi Hegerovi zle. Kým okolité štáty finančne významne pomohli podnikateľom v korona kríze, Slovenská vláda zatiaľ podnikateľom prakticky nepomohla nijak. Neskorá pomoc = žiadna pomoc. Pán minister nepochopil, že náboženský fanatizmus nemusí byť jediná správna cesta a že skutočný Boh je niečo úplne iné ako kresťanská predstava boha.
Kazateľská činnosť ide Hegerovi lepšie ako práca na ministerstve. Heger svoju prácu nezvláda ani psychicky – Duch Svätý mu akosi nepomáha – potom ako sa stal ministrom pôsobí naprosto zničene. Prečo nedal Matovič ministerstvo financií Sulíkovi?
Heger je lojálna, submisívna poslušná Matovičova opička. Matovič nechce mať za ministrov odborníkov, ale poslušných ľudí.

zobraziť viac ↓